Проводиться постійний набір в групи польського, чеського та англійської мови, обов'язковий запис за телефоном: (068) 777-06-00
(067) 406-00-49 Smart.lab.help@gmail.com Контакти

tablichka_3Скільки часу потрібно вчити мову? Мову потрібно вчити постійно. Так кажуть фахівці. Польський і український мови схожі, тому деякі вважають, що освоїти польський можна за 2-3 місяці. Це омана.

Мета визначає кількість коштів

Щоб приблизно зорієнтуватися, який період часу буде потрібно на освоєння польського, потрібно спочатку визначити мету вивчення мови. У нашу компанію клієнти звертаються, як правило, переслідуючи одну з трьох цілей:

1) вивчення розмовної мови (для роботи, в зв’язку зі зміною місця проживання або за сімейними обставинами);

2) вивчення мови для проходження співбесіди в Консульстві Польщі при отриманні Карти поляка;

3) вивчення мови для отримання освіти в Польщі (надходження в школи, технікуми, ВУЗи).

Мінімальний рівень знання мови, який знадобиться для досягнення кожної з цих цілей, різний. Взагалі, процес вивчення польської включає 6 рівнів від А0 (взагалі не знає мови) до С2 (рівень носія): перший рівень А1, другий – А2, третій – В1, четвертий – В2, п’ятий – С1, шостий – С2. Кожен рівень – це мінімум 20 занять по 2 години. Тепер давайте більш детально розглянемо кожен з трьох варіантів.

МЕТА 1: Польський розмовний

ЧЩоб говорити польською мовою, буде досить пройти навчання в групі до рівня А1 або А2 (залежить від здібностей учня і його самоорганізації). Це 40 уроків по 2 години, а далі необхідно самостійно збільшувати свій словниковий запас, наприклад, вчити 10-20 нових слів в день. Звичайно, існують програми інтенсивного вивчення мови за 10 уроків. Такі курси дозволяють освоїти правила читання, граматику і вивчити елементарні фрази і мовні звороти, що вживаються в повсякденному спілкуванні і … все! При цьому Ви повинні чітко розуміти, що, навіть прослухавши цей курс, не зможете вільно спілкуватися, якщо не оперуєте певним словниковим запасом. ТІЛЬКИ ПРАКТИКА в будь-яком форматі – перегляд польського ТБ, читання, прослуховування музики і спілкування з носіями мови.

Записатися на курси польської мови можна ТУТ

МЕТА 2: Карта поляка

Карта поляка – це документ, який підтверджує приналежність її власника до польського народу. Для того щоб її отримати, необхідно правильно підготувати документи і пройти співбесіду польською мовою в Консульстві Польщі (за місцем прописки). Співбесіда проводить особисто консул виключно польською мовою. Бесіда зачіпає широкий спектр тем з історії та культури Польщі, традиціям і звичаям поляків. Для проходження співбесіди з консулом необхідно володіння польською мовою на рівні, як мінімум А2.

Найзручнішим варіантом підготовки буде наступний: спочатку – навчання в групі розмовної мови до рівня А2, а потім – в індивідуальному режимі з викладачем пройти спеціальний курс з підготовки до співбесіди з консулом. Цей курс складається з 10-15 уроків і включає в себе вивчення на польському тим з історії та культури Польщі.

Детальніше про Карту поляка читайте ТУТ

Записатися на курси польської можна ТУТ

Наша компанія має хороший досвід з підготовки до співбесіди в Консульстві. Тому, якщо Ви вже вільно говорите польською мовою і вмієте читати, то можете відразу записатися на спеціальний курс з підготовки до співбесіди в консульстві ТУТ.

МЕТА 3: Отримання освіти в Польщі

В Польській республіці, як і в будь-якій європейській країні, освіту можна отримати на англійській мові, але можна і на польському. Навчання польською мовою значно дешевше і дозволяє брати участь в деяких безкоштовних програмах. У кожного ВНЗ свої вимоги до рівня володіння польською мовою, які, як правило, виражаються в одному з трьох форматів:

1. Сертифікат програми Євростудент (рівень В1 або В2 – залежить від ВНЗ) http://eurostudent.org.ua/

2. сертифікат польської державної комісії (рівень В1 або В2 – залежить від ВНЗ) http://www.certyfikatpolski.pl/pl/

3. Не потрібен сертифікат, студент проходить співбесіду або іспит в Україні або в Польщі по приїзду на навчання.

Майбутньому студенту необхідно як мінімум пройти курс польської мови в групі до рівня В1. Потім продовжити навчання на індивідуальних уроках, кількість і формат яких залежить від вимог до знання польської мови в обраному ВНЗ. Наприклад, щоб скласти іспит на рівень В1 і отримати сертифікат Польської державної комісії, треба пройти 4 рівня (А1, А2, В1, В2). Це говорить про складність даного іспиту.

Звичайно, є в Польщі ВНЗ, які не вимагають сертифікат про знання мови. Це може свідчити про якість навчального закладу і визнання його диплома. У державних університетах і комерційних ВНЗ з хорошою репутацією такий сертифікат є обов’язковим. У будь-якому випадку, ви вчите мову не тільки для отримання сертифіката, а для того щоб комфортно почувати себе під час навчання. Освоїти польську мову «з нуля» до хорошого розмовного рівня (В2) можна мінімум за 60 уроків по 2 години.

Записатися на курси польської можна ТУТ

Наші рекомендації

Шановні майбутні студенти! Якщо Ви хочете влитися в нове мовне середовище без стресів і психологічних бар’єрів, настійно рекомендуємо вибирати країну майбутнього навчання якомога раніше. Практика показує, що вивчення мови проходить природніше й ефективніше, якщо студент вже знайомий з країною, її історією, бував там на канікулах. Наша компанія пропонує цілий ряд навчально-туристичних поїздок на канікулах, які дозволять вам познайомитися з Польщею, відвідати популярні ВНЗ, зануритися в студентське життя, поспілкуватися з українськими студентами, які там навчаються.

Ми рекомендуємо наступну схему підготовки до вступу в Польщу:

1) 10 клас – початок вивчення польської мови (до рівня А1-А2).

2) 10 клас – відвідування Польщі. У цьому може допомогти наша програма Поїздка в школу Каллана в Кракові. Це повне занурення в мовне середовище і спілкування іноземною мовою, відвідування ВНЗ, екскурсії по місту та ін.

3) Провести літні канікули з нами в таборі на Балтійському морі, в Польщі.

4) 11 клас – пройти профорієнтаційний тест, визначитися зі спеціальністю і вищим навчальним закладом, продовжити вивчення мови (до рівня В2 / С1), включно з освоєнням термінології за обраною спеціальністю.

5) На канікулах для мовної практики з’їздити з нами в школу Каллана в Кракові.

Якщо часу для вивчення польської залишилося небагато або ви не впевнені в своїх знаннях навіть після проходження трьох рівнів, то в цьому випадку ідеальним варіантом є навчання на річних підготовчих курсах в Польщі. Якщо ви вибрали Польщу для продовження освіти, пам’ятайте, що знання польської це ваша свобода, цікаве навчання і впевненість в собі.