Проводиться постійний набір в групи польського, чеського та англійської мови, обов'язковий запис за телефоном: (068) 777-06-00
(067) 406-00-49 Smart.lab.help@gmail.com Контакти

ms_940x788_1

Якщо ви вирішили вчитися за кордоном, то немає необхідності чекати закінчення школи. Стати європейським студентом можна, закінчивши 9 або навіть 7 клас в Україні.

Середні навчальні заклади Польщі діляться на:

– початкові школи – -1-3, 4-6 класи
– гімназії – 7-9 класи
-ліцеї – 10-12 класи
– технікуми –10-13 класи

Польські гімназії, ліцеї та технікуми приймають на навчання іноземців в форматі «опікунства», що передбачає життя в навчальному закладі без батьків. При цьому школа несе відповідальність за кожного свого учня. Тому дуже важливо, вибираючи навчальний заклад, звернути увагу на ті з них, які не просто забезпечують якісну освіту, а й несуть відповідальність за своїх учнів.

Українські школярі після 9 класу мають можливість вступити в польський технікум або ліцей.

Ліцеї –це загальноосвітня школа, але з поділом класів за спеціалізаціями. Після ліцею учні здають «матуру» і отримають атестат про повну загальну середню європейську освіту, що дає право вступати до будь-якого ВНЗ Європи.

Технікум дає професію і навчає конкретної спеціальності, тому, починаючи з 13 класу, більша частина предметів тут – спеціальні.

Переваги польської середньої освіти:

 • Освіта в державних технікумах і ліцеях, безкоштовна для всіх, в тому числі і для українських школярів.
 • Вступ до гімназій, ліцеїв і технікумів- без іспитів.

ВАЖЛИВО!
Знання польської мови! Поважаюча себе школа обов’язково протестує майбутнього учня на знання мови. Якщо ж рівень знання польської не є критерієм відбору в школу, значить якість освіти в цьому навчальному бажає кращого.

 • Після закінчення ліцею або технікуму ви отримаєте атестат європейського зразка, що дає можливість вступати в будь-який вищий навчальний заклад Європи без нострифікації документів і додаткових етапів навчання.

Наш навчальний центр має досвід співпраці з багатьма навчальними закладами Польщі. Сьогодні на прикладі однієї з середніх шкіл ми хочемо розповісти про те, що значить якісна освіта в Польщі.

czluchowie

Комплекс навчальних закладів імені олімпійського резерву в місті Члухов, Польща (Człuchów, Poland)

Члухов – це невелике затишне містечко з населенням близько 15 тис. чоловік і найдавнішої 650-річною історією. Вигідне розташування на перетині найбільших доріг завжди приваблювало сюди торговців і завойовників. У XIV столітті тут, на неприступному острові, звели свій замок хрестоносці. Свого часу він вважався другим за величиною і значимістю після Мальборка. Сьогодні від замку збереглася лише 46-метрова вежа.

czluchowie_zamekСаме містечко формувався не навколо замку, а навколо торгового шляху, і головним його місцем була Ринкова площа. Навіть сьогодні тут можна побачити середньовічну Ратушу.

Ось в такому мальовничому історичному містечку поляки збудували для своїх дітей цей навчальний заклад.

Школа готує до вступу в ВНЗ Польщі і орієнтована на учнів, яких цікавить не тільки наука, а й заняття спортом. Це не означає, що випускники школи вибирають для себе виключно спортивну кар’єру, ні. Просто обов’язкові 10 годин занять на тиждень будь-яким видом спорту дозволяють фізично розвинути тіло, створити фундамент для міцного здоров’я і привчити дитину до активного способу життя.

czluchowie_schoolКомплекс шкіл включає в себе: початкову школу (1-3, 4-6 класи), гімназію (7-9 класи) і ліцей (10-12 класи).

Чому ми рекомендуємо саме цю школу::

 • це, перш за все, спортивна база – всі об’єкти знаходяться на території школи;
 • обов’язковою програмою школи є заняття спортом не менше 10 годин на тиждень;
 • спортивну програму учень обирає самостійно. Це може бути: теніс, плавання, біг, футбол, лижі, водні види спорту, волейбол, баскетбол, скелелазіння.
 • медична, психологічна підтримка учнів і опікунство здійснюється цілодобово;
 • якісне харчування і якісні умови проживання;
 • школа існує під патронатом місцевої адміністрації, що допомагає оперативно вирішувати багато питань, пов’язаних з навчанням іноземців в Польщі;
 • крім освітньої програми, що дозволяє якісно підготуватися до вступу до ВНЗ, школа пропонує всебічний розвиток поза навчанням: поїздки по Європі, виїзні спортивні змагання, відвідування театрів, кінотеатрів, творчі студії та ін.
 • за досягнення в науці і спорті у школярів є можливість отримувати стипендію ( близько 400 злотих на місяць).

Українські школярі в цей навчальний заклад можуть вступати і в гімназію (в 9 клас), але з досвіду наших учнів ми рекомендуємо вступати одразу до ліцею (в 10-11-12 класи). У цьому віці легше проходить адаптація до іншої країни, самостійного життя і новим вимогам до процесу навчання.

Освітня програма ліцею

В 10 класі школярі вчаться за загальноосвітньою європейській програмі для середньої школи. У 11-12 класах вже робиться наголос на вивчення предметів, які будуть профільними при вступі до ВНЗ Польщі (або інших європейських країн). Відповідно, учень може вибрати для себе одну із запропонованих спеціалізацій:

 • Іноземна мова, історія, суспільствознавство (або польська мова). Цей напрямок вибирають ті, хто планує в подальшому отримувати освіту в галузі журналістики, комунікації, міжнародної діяльності, адміністрування або філології.
 • Іноземна мова, географія, математика. Цей напрямок для майбутніх економістів, географів, картографів і т.п.
 • Іноземна мова, географія, громадські науки . Цей напрямок рекомендується для учнів, які хочуть реалізуватися в сфері туризму, логістики, управління і політики.
 • Іноземна мова, фізика, математика, хімія –для учнів, які планують вступати до технічні університети.

По закінченню ліцею учні здають іспит на атестат зрілості (матуру) – це тестування, за результатами якого випускники мають право вступати до вищих навчальних закладів.

Своїм іноземним учням Члуховскій ліцей дозволяє вступати на безкоштовну програму до ВНЗ-партнери школи. Не кожен державний ВНЗ дає таку можливість.

Процес вступу до школи:

Період вступної кампанії в Члуховскій спортивний ліцей триває з жовтня по січень. Ось уже 2 роки школа приймає і українських учнів на загальних підставах, тобто з умовою володіння польською мовою на рівні не менше В2! У квітні проходить тестування – мовний іспит, який здається представникам школи. Щороку школа встановлює ліміт для іноземних учнів. На 2018 рік – це 30 місць.

Весь процес вступу покроково:

Крок 1. Реєстрація на участь у Програмі

Крок 2. Вивчення польської мови до рівня В1-В2 (4 рівня) – 8 місяців курс вивчення.

Крок 3. Ознайомча поїздка в школу – ЗА БАЖАННЯМ.

Крок 4. Іспит з польської мови, який приймають представники школи (директор і вчителі). Знайомство батьків з керівництвом школи – квітень.

Крок 5. Підготовка та подача документів в школу – червень.

Крок 6. Отримання національної візи дитині – липень.

Крок 7. Від’їзд на навчання – початок вересня.

Реєстрація на участь у програмі і докладна консультація – по телефону (067) 406-00-49 (відповідальний за Вступну компанію – Олеся Пономарчук).