Проводиться постійний набір в групи польського, чеського та англійської мови, обов'язковий запис за телефоном: (068) 777-06-00
(067) 406-00-49 Smart.lab.help@gmail.com Контакти

2016-09-27_obshhagiЯкщо ви вирішили вступати до польського ВНЗ, то, звичайно, вам цікаво знати, у скільки обійдеться проживання. Майже всі польські ВНЗ допомагають своїм студентам з пошуком житла: або пропонують місця в гуртожитку, або сприяють вибору квартир. Державні університети розселяють студентів в гуртожитки. Деякі приватні навчальні заклади також можуть запропонувати своїм студентам розселення в гуртожитках університетів, оскільки пов’язані з ними договірними відносинами.

Польське гуртожиток – це житло хорошого рівня, з інтернетом і телефоном. Вартість проживання 100-250 євро в місяць в залежності від міста. Оренда квартири в залежності від умов і площі обійдеться від 150 євро в місяць (проживання з кількома студентами). Ціна ж оренди окремої однокімнатної квартири починається від 1000 злотих (250 євро) на місяць і вище. Звичайно, слід враховувати і той факт, що чим більше місто, в якому знаходиться ваш ВНЗ, тим більше доведеться витрачати на проживання в ньому.

Гуртожитки

Гуртожитки, які пропонують польські ВНЗ своїм студентам сильно відрізняються від українських: сучасна система безпеки, наявність камер відеоспостереження, високошвидкісний інтернет, сучасні пральні, послуги із ксерокопіювання та розпечатуванню документів. Кімнати повністю мебльовані та розраховані на поселення 1-4 чоловік. Кухонні приміщення, душові та туалети розташовані на поверсі. Постільна білизна, покривала, штори видаються. З собою необхідно привезти столові прибори, кухонний посуд, фен, електричний чайник і інші особисті речі.

Зверніть увагу на те, що в Польських гуртожитках існує практика грошової застави. При заселенні з кожного студента стягується певна грошова сума, з якої потім можуть відняти суму збитку, якщо такий буде завдано. Дана сума повертається, якщо період проживання закінчився без пригод.

Щомісячна плата за гуртожиток в місяць залежить від того, скільки людина проживає в кімнаті. У різних містах вартість гуртожитку також може відрізнятися. В середньому одномісний номер обійдеться приблизно 200 євро в місяць, двомісний – 100.

Таблиця:Гуртожитки деяких польських ВНЗ

2016-08-29_obshhezhitiya