Проводиться постійний набір в групи польського, чеського та англійської мови, обов'язковий запис за телефоном: (068) 777-06-00
(067) 406-00-49 Smart.lab.help@gmail.com Контакти

Не секрет, що останнім часом серед українських студентів дуже популярно здобуття вищої освіти в Польщі та Чехії. Це і зрозуміло. Навчання в цих країнах сучасне, але при цьому доступне. Закінчивши ВНЗ, можна розраховувати на працевлаштування в Європі. Перспектива – це головна мотивація при виборі нашими студентами іноземного освіти.
Але чому ж відрізняються умови надходження і навчання в Польщі і Чехії. Звичайно, у кожної країни є свої переваги, але і свої нюанси, які обов’язково варто враховувати при виборі країни навчання. Ми хотіли б запропонувати вашій увазі деякі висновки, засновані на нашому досвіді та інформації наших студентів.

ПОЛЬЩА

Чому обирають освіту в Польщі:
Освіта в Польщі є одним з найбільш популярних і доступних для українських абітурієнтів. Багато компаній на українському ринку пропонують послуги зі вступу до ВНЗ Польщі. Така популярність обумовлена близькістю країни, схожістю наших культур і мов. Крім того, вартість навчання, харчування та проживання в Польщі одна з найнижчих в Європі, а студенти мають можливість підробляти під час навчання, що може покривати витрати на проживання та харчування.
При університетах і спеціальних мовних центрах Польщі існують курси з вивчення польської мови, але вони не є обов’язковими.
У ВНЗах можна вчитися польською та англійською мовами, а навчання англійською передбачає отримання подвійного диплому: польського зразка і зразка тієї країни, з університетом якою співпрацює польський ВНЗ (Британія, США, Канада).

Варто звернути увагу на наступне:
Наявність великої кількості приватних ВНЗ це і перевага і недолік. Необхідно більш ретельно підходити до вибору навчального закладу, перевіряти наскільки котирується його диплом в Європі і що він дає з практичної точки зору.
Численність українського студентства в Польщі теж можна віднести і до «плюсів» і до «мінусів». Велика кількість випускників – велика конкуренція.
Під час навчання доведеться навчитися самоорганізації. Як правило, відвідування лекцій не контролюється, але вимоги на іспитах жорсткі.

ПОЛЬЩА
Переваги (!) Потрібно врахувати
1 Близькість країни.
2 Схожість мов і легкість адаптації.. Польську мову українцям вивчити набагато легше, ніж чеський чи словацький – на розмовний рівень можна вийти вже через 2-3 місяці перебування в Польщі
3 Схожість культур. Менталітет поляків ближче до українського, ніж у чехів і словаків. Близько 90% наших студентів (згідно з опитуваннями) відчувають себе в Польщі, як вдома.
4 Велика кількість ВНЗ, як комерційних, так і державних.
Диплом не кожного приватного навчального закладу має цінність з точки зору європейських роботодавців
5 Легкість вступу. Для вступу потрібно подати мінімальний пакет документів: освітні документи, атестат, диплом. Вступних іспитів немає, результати ЗНО не використовуються. Численність українського студентства. Велика кількість випускників – велика конкуренція.
6 Доступність освіти. Вартість навчання з середньому становить: польською мовою 1-2 тис.євро в рік, англійською – 2-3 тис.євро в рік. Існує можливість отримання безкоштовної освіти. Можливість безкоштовної освіти дійсно існує, але для цього потрібно володіти Картою поляка і взяти участь в конкурсі на безкоштовне місце. Крім того, в списку безкоштовних програм може не бути спеціальності, яка вас цікавить.
7 Можливість офіційно підробляти під час навчання. Студент може заробити на місяць 300-500 євро.
8 Можливість переведення в Європейські ВНЗ. Програма Erasmus Mundus дозволяє вбудувати в навчальний план навчання в інший Європейської країні і в іншому університеті. Більш вимогливе ставлення до іноземних студентів і під час навчання в Польщі і при отриманні диплома і при відборі для участі в іноземних програмах
9 Вартість проживання і харчування нижчі, ніж в сусідніх країнах.
10 Більше можливостей працевлаштування. Економіка Польщі набагато більше, словацької або чеської, а відповідно в Польщі більше можливостей ведення бізнесу.

ЧЕХІЯ

Чому обирають освіту в Чехії: 

Чехія – країна з європейським рівнем життя і низькою безробіттям, тому вона дуже популярна у наших студентів. Європейські роботодавці охоче беруть на роботу випускників чеських ВНЗ, оскільки чеське освіта славиться своєю якістю.

Найголовніша перевага чеського освіти в тому, що в державних університетах українські студенти можуть вчитися безкоштовно, маючи рівні права з чехами. Якщо студенти навчаються на чеському, вони мають право на стипендію від університету і медичне обслуговування.

Певною перевагою є і те, що система навчання в Чехії досить гнучка і у неї немає жорстких часових обмежень. При бажанні можна скоротити термін навчання на 6-12 місяців, достроково здаючи іспити.

 

Варто звернути увагу на наступне:

У Чехії іноземних студентів не приймають до ВНЗ тільки за документами і по результату співбесіди, як в деяких європейських країнах. І під час вступу до державного ВНЗ і під час вступу до приватного, доведеться скласти іспити на тих же підставах, що і чеські студенти – чеською мовою, з профільних предметів, згідно з європейською шкільної програми. Щоб здати такий іспит рекомендується пройти річний підготовчий курс для вивчення мови і підготовки до іспитів з профільних предметів.

Є і ще один нюанс – необхідно легалізувати шкільний атестат. Тобто пройти процес нострифікації. Тривала і клопітка процедура, яка постійно змінюється.

Слід враховувати і особливості процедури отримання візи в консульствах Чеської Республіки в Україні, яка відрізняється від аналогічної в консульствах інших країн своєю тривалістю і бюрократією.

Крім того, в порівнянні з Польщею, в Чехії вартість навчання, харчування та проживання дорожче. Так, наприклад, якщо в Польщі проживання обійдеться в 70-170 євро (в залежності від міста), а харчування 100-150 євро, то в Чехії це 150-250 євро і 200-250 євро відповідно. При цьому можливості підробити тут менше, оскільки в Чехії законодавство обмежує кількість робочих годин у студентів.

Чехія
Переваги (!) Потрібно врахувати
1 Європейський рівень життя. Низьке безробіття.
  • Тривалий процес отримання студентської візи. Термін отримання візи приблизно 2 місяці (в Польщі це 7 днів)
  • Термін отримання візи приблизно 2 місяці (в Польщі це 7 днів)
2 Якість освіти, визнане в Європі. У європейських роботодавців випускники чеських ВНЗ користуються популярністю, оскільки чеське освіта славиться своєю якістю.
  • Трудомісткий процес збору пакету документіві легалізації атестата.
  • Контроль відвідуваності занять. За пропуски і непосещаемость можуть позбавити студентської візи.
3 Безкоштовна освіта в усіх державних ВНЗ. При знанні чеської мови іноземному студентові можна поступити на безкоштовне навчання на рівних правах з чехами.
 Наявність вступних іспитів або співбесіди чеською мовою на загальних підставах з чеськими студентами. Обов’язкові підготовчі мовні курси.
4 Навчання російською, чеською або англійською мовами Складність вивчення чеської мови
5 Пільги та знижки для студентів  в транспорті, магазинах, кафе, музеях, театрах Проблеми з підробітком. У Чехії законодавчо обмежена кількість робочих годин для студентів.