Проводиться постійний набір в групи польського, чеського та англійської мови, обов'язковий запис за телефоном: (068) 777-06-00
(067) 406-00-49 Smart.lab.help@gmail.com Контакти

Чи потрібно проходити підготовчий курс вивчення мови для вступників у країні, де Ви плануєте здобувати освіту? Однозначної відповіді на це питання не існує. Наприклад, в Чехії підготовчий курс обов’язковий для всіх іноземних абітурієнтів. У Польщі такого вимоги немає. У будь-якому випадку, мовні курси – це прекрасна можливість попередньо ознайомитися з країною, її культурою, людьми, пізнати себе, що в подальшому дозволить вам зробити правильний вибір професії і комфортно навчатися в будь-якому ВНЗ цієї країни.

Польська «Зерувка»:

Для іноземних абітурієнтів в польських державних університетах організована так звана «зерувка» (zerówka) – річний курс польської мови, який цілеспрямовано готує абітурієнтів до вступу у ВНЗ Польщі.

Як правило, на річному курсі вивчається мова, історія, культура і звичаї Польщі. Абітурієнти вчаться сприймати викладача на слух, конспектувати матеріал, а також висловлювати свої думки на польською мовою. До того ж існують розширені курси, на яких додатково вивчають професійну термінологію (медичну, математичну, юридичну і т.п.).

Якщо Ви плануєте вчитися англійською мовою, то підготовчий курс також можна пройти англійською, причому за більш доступною ціною, ніж в англомовних країнах. Вартість річної «зерувкі» для іноземних студентів починається від 2 тис. Євро.

Підготовчі курси можуть бути семестрові та двусеместрові (річні). Річні припускають 600-720 годин занять, починаються в жовтні і коштують приблизно 2-2,5 тис. Євро. Семестрові – 300-360 годин занять, починаються в жовтні або лютому і коштують близько 1,2-1,5 тис. Євро.

«Зерувка» включає 2 семестру, починається жовтні (1 жовтня) і триває до червня місяця. Заняття проходять приблизно по 4-8 годин на день.

Закінчується підготовчий курс іспитом, після успішного складання якого, видається сертифікат, що підтверджує знання польської мови на необхідному рівні для надходження в будь-який університет Польщі. В період навчання на зерувке іноземець отримує річну націонлаьну візу і перебуває в статусі студента.

Наші рекомендації:
якщо ви обрали навчання в державному ВНЗ, закінчили курси на рівні В1 або навіть В2, надійшли до ВНЗ, ми рекомендуємо все таки пройти річний курс польського, особливо якщо ви вибрали технічну спеціальність. Це дозволить вам під час навчання сприймати інформацію якісніше. Вибір завжди за вами. Багато наших студентів шкодують, що перед вступом не пройшли хоча б семестровий курс польської мови в Польщі.

Це не втрата часу, це вкладення в ваше майбутнє!

Хочете потрапити на курси польської мови в Києві? Тоді вам СЮДИ

Особливості підготовчих курсів в Чехії:

Основна особливість підготовчих курсів в Чехії – це їх обов’язковість. Кожен іноземний абітурієнт, що поступає в чеська ВНЗ, зобов’язаний пройти той чи інший підготовчий курс.

Така категоричність пояснюється двома основними причинами:

1) вища освіта в державних університетах безкоштовна для всіх, хто навчається і складає іспити чеською мовою;

2) чеська мова досить складна, тому оволодіти еї на рівні, необхідному для вільного спілкування та отримання подальшої спецосвіти, поза природного мовного середовища проблематично.

На відміну від Польщі, де підготовчі курси організовані державними університетами, в Чехії цим займаються приватні освітні компанії. Завдання таких компаній – максимально підготувати студента до успішної здачі вступних іспитів. Тому проводити заняття запрошують найкращих фахівців з державних ВНЗ Чехії. Вас навчають не тільки чеської мови, а й готують до іспитів з профільних предметів, необхідним для вступу.

Як і в Польщі, підготовчі курси в Чехії можуть бути річними та семестрового.

Річний курс починається у вересні і включає тисячі навчальних годин. Протягом перших 1-2 місяців студенти посилено займаються чеською мовою, а потім починається профільна підготовка. В кінці кожного семестру треба буде здати екзаменаційну сесію. Після складання підсумкового іспиту влітку студенти отримують сертифікат державного університету.

Курс «Чеський і Англійська в Празі» завершується іспитами по обох мов, при цьому після успішного складання іспиту з англійської мови студенти отримують міжнародний сертифікат, який підтверджує знання англійської мови – Cambridge Certifikаt.

Коштує річний підготовчий курс приблизно 4-5 тис. Євро, залежно від обраної спеціальності.
Семестровий курс розрахований на абітурієнтів, яким не потрібно готуватися до вступних іспитів (наприклад, магістрам), а досить лише вивчити чеську мову. Починається він в лютому, включає приблизно 500 годин занять і коштує від 2,5 тис. Євро.

Хочете потрапити на підготовчий курс в Чехії? Заявку можна залишити ТУТ

 

ПОЛЬЩА ЧЕХІЯ
Курси проходять при польських державних університетах Навчання організовано приватними компаніями, які готують до вступу в ВНЗ
Вступив на курс, ви отримуєте національну студентську візу, тобто – статус студента Довготривала віза для навчання на курсах
Семестрові Річні Семестрові Річні
300-360 г занять мовою + заняття з польської історії і культурі 600-720 г занять мовою + заняття з польської історії і культурі 500 годин чеської мови 600-700 годин чеської мови + 300-400 годин профільних предметів і термінології
початок навчання: жовтень або лютий початок навчання: жовтень початок навчання: липень або лютий початок навчання: вересень
вартість: 1,25 тис. євро + 200 євро реєстраційного внеску вартість: 2,5 тис. євро + 200 євро реєстрації ного внеску вартість: від 2,5 тис. євро вартість: 4-5 тис. євро

Мовні курси – це повна адаптація до життя в країні, знайомство з реальною студентським життям і підготовка до ефективного навчання у ВНЗ.