Проводиться постійний набір в групи польського, чеського та англійської мови, обов'язковий запис за телефоном: (068) 777-06-00
(067) 406-00-49 Smart.lab.help@gmail.com Контакти

mediki-uchatsya_3Чеська вища освіта цінується в Європі, оскільки відповідає стандартам Євросоюзу і має хорошу науково-педагогічну базу. Але іноземні абітурієнти вибирають медичні факультети чеських університетів не тільки з цього. Будь-яка медична освіта в Чехії спирається, перш за все, на практику, під яку відводиться мало не половина всього періоду навчання.

Базову медичну освіту займає шість років (магістратура). 2 роки студенти приділяють більше уваги теорії (біології, анатомії, біохімії, біофізики і т.д.). Спілкування з реальними пацієнтами починається на 3-4 курсах, коли навчання проходить в клініці. А вже на останніх курсах (5-6) вся увага зосереджена на клінічній практиці за обраною спеціальністю.

Вступна кампанія

Хоча процес навчання на медичних факультетах досить складний, але цей напрямок завжди популярний. Кількість абітурієнтів перевищує кількість навчальних місць, затверджених ВУЗом, тому на медичні спеціальності завжди є конкурс на місце (як правило, до 4 чоловік). Приблизно 40% абітурієнтів благополучно здають іспити і стають студентами.

На початку календарного року ВУЗами затверджується кількість прийнятих студентів на кожну спеціальність. Сума балів, яку необхідно набрати для вступу, також затверджується щороку в залежності від загального результату по факультету. Наприклад, вона може становити близько 70-75% правильних відповідей на спеціальність «Загальна медицина». А ось за фахом «Стоматологія» необхідно набрати все 90-95%.

Вступні іспити – тести здаються з профільних предметів: біології, фізики, хімії. Крім того, іноземні абітурієнти при вступі до державних університети здають іспит з чеської мови. У деяких ВНЗ існує ще так званий Тест передумов до навчання (TSP) – іспит на логіку, перевіряючий здатності правильно сприймати об’ємні тексти і визначати відмінності в зображеннях.

У державних університетах навчання чеською мовою безкоштовне.

Медичні факультети і ВНЗ Чехії

Отримати медичну освіту в Чехії можна як в багатопрофільних університетах, так і в профільних навчальних закладах. Найпопулярнішими в цьому напрямку вважаються Карлов університет в Празі, Університет Масарика в Брно і Університет Палацького в Оломоуці.

Карлов Університет в Празі (Univerzita Karlova, www.cuni.cz)

Найпрестижнішим дипломом вважається диплом Карлового університету в Празі. Це головний університет Чехії і найстаріший університет Центральної Європи. Він був заснований ще імператором Карлом IV в 1348 році. Викладання ведеться на чеською та англійською мовами. Цей університет має в своїй структурі 3 медичних факультету в Празі і ще по факультету в містах Пльзень і Градец Кралове. 2-й і 3-й празькі факультети займають лідируючі позиції в рейтингу кращих факультетів в області медицини по всій Чехії.

3-ий медичний факультет Карлового університету в Празі

Вважається одним з найкращих і престижних в Чехії. Тут застосовують найсучасніші методики медичної освіти, заснованих на трьох принципах: інтегроване навчання, проблемно орієнтований аналіз і практичний досвід. Тут не здають іспити з окремих дисциплін, а проходять безліч випробувань за інтегрованими в один навчальний блок предметів. Тобто студенту необхідно орієнтуватися в певній проблемі відразу з декількох точок зору: фізіології, біохімії, анатомії і ін.

2-ий медичний факультет Карлового університету в Празі

Один з найстаріших в Чехії – працює понад 660 років. Співпрацює з лікарнею Motol – найбільшої в країні. Тут дають повну вищу освіту за всіма медичними спеціальностями, включаючи педіатрію і стоматологію.

1-ий медичний факультет Карлового університету в Празі

На цьому факультеті ступінь бакалавра (3 роки навчання) можна отримати за спеціальностями: «Догляд за хворими» і «Охорона здоров’я», включаючи лікування залежностей, фізіотерапію і ін. Магістерські програми існують для стоматологів (5 років навчання) та у напрямку загальної медицини (6 років). На цьому факультеті також навчаються і докторанти.

Медичний факультет Карлового університету в Градец-Кралове

Тепер самостійне відділення Карлова університету, засноване в 1945 році як філія Празького факультету загального охорони здоров’я. Період навчання по лікарськими спеціальностями становить 6 років, по стоматології – 5 років. При бажанні можна вчитися й англійською мовою.

Медичний факультет Карлового університету в Пльзені

Був заснований в 1945 році як філія КУ в Празі. Пропонує програми навчання тільки для магістрів і докторантів. Магістерські програми пропонуються за загальним охорони здоров’я та стоматології, як на чеському, так і англійською мовами ..

Медичний факультет Університету ім. Палацкого в Оломоуці
(Univerzita Palackého v Olomouci, http://www.upol.cz)

Університет був заснований єзуїтами ще 1573 році і є другим найстарішим вищим навчальним закладом Чехії після Карлова університету. До речі, тут, як і на 3-му медфакультет Карлова університету навчається найбільше іноземних студентів. Тут навчають загальної медицині (кардіологія, гастроентерологія, онкологія, психіатрія, нейрохірургія, гінекологія, радіологія та інші) і стоматології. Також є можливість слухати курс англійською мовою.

Медичний факультет Масарикова університету в Брно
(Masarykova univerzita Brno, www.muni.cz)

Університет засновано в 1919 році. Сьогодні вважається одним з найбільш швидко розвиваються ВНЗ Європи. Входить в список кращих університетів світу (QS World University Rankings). Медичний факультет пропонує одні з найкращих умов навчання і широкі перспективи для подальшого розвитку в професії – студенти отримують можливість стажуватись за кордоном починаючи з 2-го курсу.

Медичний факультет Університету в Остраві
(Ostravska univerzita v Ostrave, http://www.osu.cz)

Один з наймолодших університетів в Чехії (1991). Складається з шести факультетів і двох науково-дослідних інститутів. На медичному факультеті тут пропонують програми для бакалаврів за спеціальностями медсестри, акушерки, медичного лаборанта, лікаря швидкої допомоги, фізіотерапевта, протезиста і ін.